JUDO závody v rakouském Salzburgu

Zveřejněno autorem & v kategorii .

Judo oddíl v Klubu JUNIOR slaví v letošním roce 10 let své činnosti. Toto výročí jsme se rozhodli oslavit opravdu ve velkém stylu – účastí na zahraničních závodech, na které jsme vyjeli poměřit své síly s judisty z dalších zemí. Pozvání jsme obdrželi z Judo klubu Strasswalchen/Salzburg z Rakouska. Do Strasswalchenu odjelo celkem 7 našich zavodníků. Jakub Novotný se na závodech stal naším nejlepším judozávodníkem a vybojoval si v kategorii do 24 kg stříbrnou medaili. Tomáš Novotný si v kategorii mladší žáci do 26 kg vybojoval skvělé třetí místo. Tomáš byl svým o hodně technicky vyspělejším soupeřům velmi zdataným protivníkem. Výborně si dále vedl v kategorii do 44 kg Šimon Koritenský, který vybojoval vítězství nad rakouským soupeřem a to znamenalo pěkné 5. místo z celkového počtu 14 soupeřů. Jediná naše dívka Evička Koritenská si v kategorii do 28 kg vybojovala moc pěkné 5. místo a dokázala, že naše judistky se ve světě neztratí. Judisté Tonda Dvořáček v kategorii do 34 kg, Matěj Smetana a Ondřej Ježek v kategorii přípravka do 24 kg se do bojů o medaile neprobojovali –shodně však obsadili slušné 10. místo z celkového počtu čtrnácti soupeřů. I oni předvedli výborné výkony a odvezli si z těchto závodů  mnoho nových zážitků a zkušeností. Těchto judo závodů v Rakouském Salzburgu se účastnily dále  kluby z Rakouska, Bulharska, Německa, Maďarska, Itálie, Litvy, Polska, Ukrajiny, Švýcarska a Rumunska.   Z České republiky přicestovalo celkem 5 klubů. V celkovém hodnocení zemí obsadila Česká republika vynikající druhé místo a naši judisté z Klubu JUNIOR k tomu určitě přispěli významným dílem- za to jim patří náš dík a uznání. Děkujeme také všem rodičům, kteří své děti na závody doprovázeli a na místě je vydatně povzbuzovali.